Haber

Muğla’da bulunan kemik parçalarının Bayram Tosun’a ait olduğu doğrulandı.

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı ormanlık alanda 3 yıl önce bulunan kemik parçalarının, 13 yıldır aranan ve öldürüldüğü iddia edilen Bayram Tosun’a ait olduğu kesinleşti.

İzmir Adlı Tıp Kurumu, Bayram Tosun’un öldürüldüğü iddiasıyla Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yetimler mezarlığından çıkarılan kemik parçaları üzerindeki incelemesini tamamladı.

Yapılan DNA analizi sonucunda Menteşe ilçesi ormanlık alanda 3 yıl önce bulunan ve o dönemde kime ait olduğu bilinmediği için yetimler mezarlığına gömülen kemik parçalarının, o dönemde kime ait olduğu belirlendi. Bayram Tosun’a.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmayı sürdürdüğü öğrenildi.

Olayın tarihi

2009 yılında Denizli’nin Çameli ilçesindeki evinden çıkıp Menteşe ilçesinde işe giden Bayram Tosun’dan haber alamayan yakınları kayıp başvurusunda bulununca, aramalar o sırada sonuçsuz kaldı.

Bayram Tosun’un meslektaşı VT’nin (52) eşi KT (48), geçtiğimiz ay katıldığı bir televizyon programında Tosun’un eşi tarafından öldürüldüğünü ve cenazesinin Menteşe ilçesinde toprağa verildiğini söyledi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında polis ekipleri, İstanbul’daki televizyon stüdyosunda VT ve KT’yi gözaltına aldı. KT’nin ifadesi üzerine kardeşi KB (35) de Denizli’de tutuklandı.

KT ve KB’nin ifadeleri üzerine 26 Kasım’da Menteşe ilçesi Kozağaç Mahallesi Hazankuyu mevkiinde dedektör köpekleri ve iş makineleriyle arama çalışması başlatıldı ancak bir sonuca ulaşılamadı.

Jandarmanın yaptığı inceleme sonucunda 2019 yılında bölgede insan kemik kesiklerine rastlandığı, o dönemde kimliği tespit edilemeyen kemik parçalarının yetimler mezarlığına gömüldüğü belirlendi. Yetim mezarlığından çıkarılan kemik modülleri, DNA analizi için İzmir Tıp Enstitüsü’ne gönderildi.

Üç zanlı gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu