Haber

Meral Akşener Altılı Masa’dan neden ayrıldı? İYİ Parti Basın Açıklaması

İYİ Parti Genel Yönetim Kurulu toplantısı sona erdi. ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Akşener, ‘Kişisel hırslar Türkiye’ye tercih edildi. Altılı masa, tek bir adayın doğrulanması için bir çalışma yeri haline geldi. Kumar masasına, noter masasına oturmayacağız’ dedi.

Dün akşam 5,5 saat süren görüşmenin ardından yapılan açıklamada, “28’inci Dönem Milletvekilliği ve 13’üncü Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş sürecine ilişkin yol haritası konusunda ortak mutabakata vardık.” denildi.

İYİ Parti Genel Yönetim Kurulu bugün Genel Merkez’de toplandı. ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener ne dedi?

‘Kişisel hırslar Türkiye’ye tercih edildi. Altılı masa, tek bir adayın doğrulanması için bir çalışma yeri haline geldi. Kumar masasında, noter masasında olmayacağız.Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı davet ederek şu ifadeleri kullandı: Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı buraya davet ediyorum. Pahalı liderler millet sizi göreve çağırıyor.’

Altı partinin genel başkanlarının imzalarıyla dün ortak bildiri yayınlandı ve son açıklamanın 6 Mart Pazartesi günü yapılacağı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu