Haber

Katar’da 4 yıldızlı gösteri: Genelkurmay Başkanı Gürak, F-16 ile havalandı

Tatbikata Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, F-16 uçağıyla misyoner pilotların uçuşuna, Katar Savunma Bakanı Halid Bin Muhammed Al-Attiyah da Rafale uçağıyla katıldı.

Orgeneral Gürak, resmi ziyarette bulunduğu Katar’daki Katar Türk Kombine Müşterek Kuvvet Komutanlığı’nda inceleme ve incelemelerde bulundu.

General Gürak, Katar Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Halid Bin Muhammed Al-Attiyah ve Katar Genelkurmay Başkanı Hava Pilotu Korgeneral Salem Bin Hamad Al-Aqeel Al-Nabet ile birlikte “Yırtıcı Falcon-5 Tatbikatı”O katıldı.

Tatbikatta görev yapan pilotların uçuşuna Gürak, F-16 uçağıyla, Katar Savunma Bakanı Halid Bin Muhammed Al-Attiyah ise Rafale uçağıyla katıldı. Aynı zamanda siyah havacı pilot rozetine sahip olan ve askeri nakliye uçakları tecrübesi bulunan Gürak, savaş uçağının kokpitinde Hava Pilotu Albay Elmas’ın arkasında oturuyordu.

Gürak, tatbikatta görev yapan Hava Kuvvetleri çalışanları ile de bir araya gelerek, başarılar diledi. Yırtıcı Falcon-5 Tatbikatı; Katar mülkiyetinde, ABD, İngiltere, Fransa, İtalya ve Türkiye’nin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu